Nejkrásnější pláže na Mallorce

Mallorca patří k tradičním destinacím, kam míří turisté z celého světa. Není divu, najdete zde totiž celou řadu nádherných pláží. Představme si některé z nich.

Playa de Muro Beach

Playa de Muro Beach je asi 30 m široká, dlouhá, písečná pláž. Jedná se dokonce o jednu z nejdelších pláží na ostrově, měří totiž cca 8 km. Pláž obklopuje řada hotelů, na své si tu ale přijdou i ti, kteří mají od davu turistů potřebu zmizet do přírody. Okolní piniové háje i nedaleká přírodní rezervace jsou k tomu jako stvořené. Oceňována bývá i pro vysokou úroveň čistoty. Vhodná je díky pozvolnému přístupu do moře i pro rodiny s dětmi. Na pláži nechybí ani bary nabízející občerstvení a na místě najdete i velké množství útulných kaváren a restaurací.

Platja d’es Carbo

Platja d’es Carbo je rozlehlou pláží v jihovýchodní části ostrova Mallorca, která je dlouhá přibližně 1,5 km. Jedná se o pláž písečnou obklopenou dunami. Ocení ji především milovníci klidu a ničím neporušené přírody. Na druhou stranu musíte počítat s tím, že zde krom toalet skrytých v přilehlém borovém lese nenajdete absolutně žádné zázemí. Koupání je zde díky mělkému moři pohodlné, voda je díky tomu, že pláž je stranou civilizace, velmi čistá. Moře zůstává většinu času klidné, po bouřích vám ale mohou koupání lehce znepříjemnit vyplavené řasy. Zátoka je rovněž oblíbeným cílem jachtařů.

Port de Pollenca

Rozlehlou Port de Pollenca bychom našli v severozápadní části ostrova. Pláž přísluší ke stejnojmennému městečku, dříve rybářské vesnici, které je nejsevernějším turistickým letoviskem na Mallorce. V Port de Pollenca dodnes najdeme přístav, dnes už ale spíše slouží pro zábavu turistům a vyrážejí z něj výletní lodě. Pláž je písečná s pozvolným vstupem do moře, proto je vhodná pro rodiny s dětmi. Pláž lemuje i četné množství barů a restaurací, proto tady ideální dovolenou stráví všichni ti, kteří touží po pohodlí. Tato lokalita je doslova rájem pro milovníky vodních sportů.

Cala Mesquida Beach

Cala Mesquida Beach se rozkládá na severovýchodě ostrova. Jedná se o pláž písečnou, která může nabídnout křišťálově čisté moře. Navíc je samotná pláž poměrně odlehlá, proto poskytuje soukromí bez velkého množství dalších návštěvníků. Pláž je celkem 300 metrů dlouhá a 100 metrů široká. Jedná se o chráněnou oblast, neboť zde žije početná kolonie racků a významný je i výskyt kormoránů. Pláž není příliš vhodná pro děti, za větrného počasí hrozí velké vlny. O to raději však mají Cala Mesquida Beach příznivci surfování.

Playa De S’amarador

Pláž se nachází v jihovýchodní části Mallorky. Krásná pláž tvoří součást přírodního parku Mondrago. Proto je místní příroda absolutně nedotčená. K pláži se lze dostat autem nebo lodí, jelikož je poměrně izolovaná. Zázemí pro turisty tu ale vzniklo, a to v podobě malého baru a můžete si rovněž půjčit slunečníky. Moře je teplé, proto vhodné pro koupání. Okolní zátoky jsou taktéž populární mezi jachtaři. Okolí je protkáno sítí turistických stezek, ostatně krásná krajina k procházkám přímo vybízí.

Playa de Formentor

Chceme-li navštívit tuto pláž, musíme se vypravit do severozápadní části ostrova. Tento kout nabízí nejen dokonalé tyrkysově modré moře, ale i příjemný stín borového lesa a úchvatný výhled na horské velikány. Pláž je písečná a moře je u Playa de Formentor perfektně čisté. Postrádat nebudete prakticky nic: Pro maximální pohodlí si můžete půjčit lehátko či slunečník nebo se jít občerstvit do baru. Pláž je poměrně úzká, proto ji nelze příliš doporučit rodinám s malými dětmi, a to i přes pozvolný přístup do moře. Mimo koupání představuje pláž ideální prostor pro vyznavače vodních sportů, například windsurfingu.

Last Minute zájezdy na Mallorcu

Pin It on Pinterest

Share This